Dania

Kategorie:

Postanowiliśmy sięgnąć do korzeni marki – kuchni bliskowschodniej. Szukając inspiracji natrafiliśmy na książkę Hummus, za'atar i granaty autorstwa Samar Khanafer. Nawiązaliśmy współpracę, której rezultatem są poniższe dania.

Czwarta odsłona naszego menu autorstwa Samar, to przepyszne premiery, mi.in. kibbeh czy burger z jagnięciną, cukinią i bakłażanem oraz sprawdzone hity, jak libańskie chlebki.

Zapraszamy

 

 

 • Kibbeh

  Kibbeh

  Bliskowschodnia przystawka, kulki z mięsa i kaszy bulgur, nadziewane szpinakiem oraz orzechami 110 g, podawane z sosem jogurtowo-miętowym.

  15.99 zł / 160 g

  Więcej

 • Stek w harissie

  Stek w harissie

  Stek z polędwicy wołowej 170 g w harissie, z frytkami stekowymi, sakiewką z zielona fasolką z dodatkiem czosnku, cebuli i 7 przypraw libańskich oraz sosem do wyboru

  65.99 zł / 520 g

  Więcej

 • Kofta ostra

  Kofta ostra

  Szpadki grillowanego mięsa wołowego 180 g z harissą, ryżem po arabsku, sakiewką grillowanych warzyw z dodatkiem masła i czosnku oraz sosem jogurtowo-miętowym.

  36.99 zł / 560 g

  Więcej

 • Burger z jagnięciną i burger z falafelem

  Burger z jagnięciną i burger z falafelem

  Burger z jagnięcioną
  100% jagnięciny 160 g, hummus, grillowane warzywa: cukinia, bakłażan oraz papryka, harissa i sałata, w świeżo wypiekanej, posypanej sezamem bułce, z frytkami stekowymi i sosem do wyboru.

  36.99 zł / 560 g.

   

  Burger z falafelem
  Falafel, hummus, grillowane warzywa: cukinia, bakłażan oraz papryka, harissa i sałata, w świeżo wypiekanej, posypanej sezamem bułce, z frytkami stekowymi i sosem do wyboru.

  26.99 zł / 480 g.

  Więcej

 • Krem z dyni

  Krem z dyni

  Lekko pikantny krem z dyni z soczewicą, harissą oraz kolendrą.

  14.99 zł / 250 ml

  Więcej

 • Libański chlebki

  Libański chlebki

  Zestaw 4 libańskich chlebków: 2 szt. z wołowiną 80 g - "lahmajoun" i 2 szt. z hummusem - "manouche". Polecamy dla 2 osób.

  24.99 zł / 360 g.

   

  Zestaw 2 dowolnych chlebków:  z wołowiną 80 g - "lahmajoun" lub z hummusem - "manouche".

  14.99 zł / 180 g.

  Więcej